Den otevřených dveří v Dopravník podniku Karlovy Vary – sobota 10. září 2022

Den otevřených dveří je již tradiční akcí karlovarského dopravního podniku. V letošním roce se oblíbená a hojně navštěvovaná akce uskuteční v sobotu 10. září a připraven bude opět bohatý program, který nechá veřejnosti nahlédnout do areálu ve Sportovní ulici.

Jsme moderní společností, která každoročně nabízí mnoho novinek, a snažíme se držet krok s moderními trendy. Myslíme si, že máme veřejnosti co ukázat a náš den otevřených dveří bereme tak trochu i jako poděkování cestujícím za důvěru,“ říká předseda představenstva Dopravního podniku Karlovy Vary (DPKV) Jiří Vaněček.

Program, který bude zahájen v deset hodin dopoledne, nabídne řadu zážitků pro celou rodinu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet řízení autobusu bez nutnosti řidičského průkazu skupiny D, prohlédnou si zázemí dispečinku, zkušebnu brzd a v opravárenských dílnách uvidí i výměnu autobusové pneumatiky. Dále pak bude k vidění odtahový vůz v akci. Chybět nebude ani náš autovláček nebo dětská dílnička od Lázeňských lesů Karlovy Vary. Dorazí také i plyšový lev se dvěma ocasy a korunou až z KV Areny. Samozřejmostí je pestré občerstvení, kdy jsme pamatovali i na děti.

Na prohlídku budou připraveny i historické autobusy a očekáváme, že velkým lákadlem budou právě jízdy těmito autobusy po Karlových Varech. Chybět nebude tradiční průjezd naší myčky v autobusu. Dále budou připraveny skákací hrady, malování na obličej, PlayStation zóna nebo dopravní hřiště,“ doplňuje ředitel DPKV Lukáš Siřínek.

Program potrvá do 17 hodin a zájemci si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny, když prokáží dostatečné znalosti o DPKV. Součástí Dne otevřených dveří budou i vyhlídkové jízdy historickými vozy.

Dopravní podnik Karlovy Vary je městská společnost, která disponuje moderním vozovým parkem a zdaleka neposkytuje pouze přepravní služby. Jedná se o velmi dynamickou a moderní společnost, která pro město zajišťuje například i veřejné osvětlení, provoz lanovek nebo parkovišť,“ dodal náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

zdroj: SDP-CR.cz