Jak se dostat na letiště v Česku pomocí MHD?

V tomto článku na mhdcko.cz vám přinášíme shrnutí nejsnadnějšího spojení na všechna mezinárodní letiště v České republice, aby vaše dovolená či pracovní cesta začala co nejlépe. 

Letiště Václava Havla, Praha 

Na největší letiště v České republice se můžete dostat několika způsoby. 

1) prvním a nejčastějším spojením je metro A do stanice Nádraží Veleslavín, odkud pokračujete linkou 119. Ta jezdí v krátkém intervalu několika minut, takže jízdní řád vůbec nemusíte řešit. Nejrychlejší spojení s centrem města, kdy ve špičce jedna cesta trvá cca 30-35 minut. 

2) další možností je metro B do své konečné stanice Zličín, kde přestoupíte na linku 100. Přijede vám každých cca 15 – 20 minut. 3)existuje přímá linka Airport Express (AE) v trase Hlavní nádraží – Letiště a zpět. Nicméně zde platí odlišný tarif, dospělí = 100Kč/jedna jízda, děti = 50Kč/jedna jízda. Interval linky je 30 minut, během jízdy se často zasekne v kolonách po Praze, na letiště vás dopraví po cca 45 minutách jízdy. V noci se z centra města dostanete noční linkou 910 (odjíždí např. ze zastávek I. P. Pavlova nebo Karlovo náměstí), jezdí jednou za půl hodiny. 

Letiště Brno, Tuřany 

Využijete speciální letištní linku E76, která jezdí od brněnského hlavního nádraží každou půlhodinu (vždy v 00 a 30), jízdní doba je cca 20 minut. Noční linka N89 jede každou hodinu a v centru města bude také po asi 20 minutách. 

Letiště Ostrava, Mošnov 

Nejpohodlnějším spojením jsou vlaky Českých drah přímo do zastávky Mošnov, Ostrava Airport, konkrétně linka S4(Bohumín – Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport), která je obsluhována moderními bezbariérovými soupravami Regiopanter. ČD nabízí zvýhodněnou jízdenku Vlak+na letiště Ostrava (25%) takže určitě nezapomeňte využít. Dále se lze na letiště dostat i regionálními autobusy. 

Letiště Pardubice

DPMP ve spolupráci právě s letištěm provozují speciální linku 90 mezi terminálem a hlavním nádražím, která jezdí jen v předem vyhrazených časech pro obsloužení jednoho konkrétního leteckého spoje, takže pro případ vaší cesty si odjezd linky ověřte na https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/jizdni-rady/90-5.html Zastávka Letiště pro pravidelné autobusové linky (8, 88, 14, 23, 25) se nachází cca 1km pěší chůzí. Přejeme příjemný let!